Insurance Icon Insurance Icon

Strefa profesjonalisty

Montaż deski tarasowej Twinson przeprowadzony zgodnie z instrukcją montażu to gwarancja komfortu i wysokiej jakości na wiele lat. Deski tarasowe kompozytowe Twinson oferują różne rozwiązania montażowe, dostosowane do każdej powierzchni. Poznajcie każde z nich.

Montaż deski kompozytowej

Twinson jest jedynym producentem oferującym sześć różnych aluminiowych profili podkonstrukcji w systemach tarasów kompozytowych. Montaż tarasu jest szybki i prosty dzięki systemowi innowacyjnych klipsów. Rozstaw profili podkonstrukcji pod deską powinien wynosić 50 cm. W systemach Twinson deski tarasowe dostępne są w dwóch długościach: 4 i 6 metrów. Podkonstrukcja z użyciem profili może być samonośna lub przykręcona do podłoża. Uniwersalne rozwiązanie montażowe pozwala na instalację desek kompozytowych na dowolnej powierzchni, od gruntu po balkony i dach.

Układanie deski tarasowej na balkonie

Twinson oferuje kompleksowy i optymalny pod kątem łatwości montażu i bezpieczeństwa system montażowy na taras balkonowy. Rekomendowane jest w tym przypadku zastosowania desek z niskim profilem aluminiowym 16 mm oraz regulowanych wsporników montażowych. Dedykowane pod tarasy profile aluminiowe umożliwiają układanie tarasów w systemie tradycyjnym oraz w systemie tarasów pływających. Dla konstrukcji pływających są dostępne dedykowane wsporniki Twinson. Deski Twinson można zamontować zarówno na przydomowym tarasie i balkonie, jak i na tarasie na dachu budynku.

Montaż deski kompozytowej na tarasie i balkonie

Deski tarasowe kompozytowe Twinson oferują różne rozwiązania montażowe, dostosowane do każdej powierzchni. Do montażu deski kompozytowej Essential Terrace na płycie betonowej można zastosować profile aluminiowe. Należy pamiętać o tym, że bliżej krawędzi konstrukcja musi być bardziej wytrzymała na ewentualne ugięcia. Kąt nachylenia powinien być na tyle duży, aby zapewnić odpływ wody opadowej. Po zmontowaniu ramy konstrukcyjnej dalszy montaż desek kompozytowych jest bardzo prosty.

Montaż deski tarasowej na balkonie

Odpowiedni montaż deski kompozytowej Twinson Majestic Massive Pro składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest zgromadzenie odpowiednich narzędzi do pracy. Najlepiej, aby zestaw składał się z poziomicy, miarki, piły tarczowej i wkrętarki. Następnym krokiem będzie zbudowanie konstrukcji nośnej. Montaż deski tarasowej może odbywać się na różnorodnych powierzchniach. Możesz je zamontować między innymi na nierównych, kamienistych, wilgotnych podłożach. Jednak konieczne będzie odpowiednie dopasowanie konstrukcji nośnej. Należy odmierzyć wszystkie belki, przyciąć je i zamontować w odpowiednich odległościach. Po zadbaniu o równy poziom przy pomocy gumowych podkładek, można przejść do montażu desek.

Instrukcje montażu Essential XL

Instrukcja montażu Essential XL P9335 9523
Instrukcja montażu Essential XL P9335 9524
Instrukcja montażu Essential XL P9335 P9234
Instrukcja montażu Essential XL P9335 P9522
Instrukcja montażu Essential XL P9335 P9530
Instrukcja montażu Essential XL P9335 wood

Instrukcje montażu Essential Terrace

Instrukcja montażu Essential Terrace P9555 9234
Instrukcja montażu Essential Terrace P9555 9522
Instrukcja montażu Essential Terrace P9555 9523
Instrukcja montażu Essential Terrace P9555 9524
Instrukcja montażu Essential Terrace P9555 wood

Dla Architekta

Pliki CAD dla architektów

Zapraszamy do współpracy Biura Projektowe i Architektów. Jesteśmy do dyspozycji w przypadku konsultacji zastosowania systemów tarasowych Twinson w projektowanych przez Państwa obiektach. Na życzenie udostępniamy pliki DWG z detalami tarasów Twinson.

Zamów dostęp do plików CAD

System montażowy Twinson Click

Twinson Click. Po prostu genialny.

Przedstawiamy zupełnie nowy system montażu mający zastosowanie dla desek Character Massive i Majestic Massive Pro. Korzystając z unikatowej technologii bezśrubowej, modułowy system Twinson Click oszczędza czas. Ten innowacyjny system na ‚klik’ zapewnia osobie instalującej taras ogromny komfort, dzięki możliwości złożenia konstrukcji tarasu bez konieczności użycia nawet jednej śruby, a także bez problemu pasuje do dowolnego kształtu tarasu.

Podkonstrukcja na regulowanych wspornikach tarasu, wytrzymałe na duże obciążenia aluminiowe profile konstrukcyjne oraz deski tarasowe Twinson, z ich „inteligentnym” systemem zatrzaskowym, sprawiają, że nowy taras można zainstalować bez zbędnego wysiłku oraz zadziwiająco szybko.

Więcej o systemie Twinson Click